BU DA BİZİM HİKAYEMİZ

Adımız üstünde… KOMİK ŞEYLER… Bizim derdimiz, siz değerli okurların hoşça vakit geçirmesini sağlayacak eserleri bulmak ve okuyucusuyla buluşturmak. Bir çeşit kültürel çöpçatanlarız yani. Ne okumak istiyorsunuz, sizi ne mutlu eder bunun üzerine aylarca kafa yoruyoruz. Diğer taraftan titizlikle seçtiğimiz ürünlerin bir kültür köprüsü oluşturabilecek eserler olmasına ayrı bir özen gösteriyoruz. Hem siz okurlarımızın hem de eser sahibinin mutluluğunu her şeyin üzerinde tutuyoruz.

Yıllar boyunca mizahı mizah severlerle buluşturmaya çalışan bir yayınevi olduk. Okurlarımızın yüzlerinde yaratacağımız minicik bir tebessümün değeri bizim için paradan çok daha önemliydi. Bizim gibi düşünen mizah ustalarını yanımızda tutmaya ve onların eserlerini yeni kuşak okuyucularla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu bizim için hem Türk çizgi tarihine olan vefa borcumuz, hem de yaratmak istediğimiz KOMİK ŞEYLER evreninin olmazsa olmazı. “İzahı” olmayan bir dünyayı ancak “mizahla” anlamak – anlatmak mümkün ve Türk çizerlerinden bu konuda öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyoruz.

Yeni yayım planımızı belirlerken genç okurların beklentilerine de cevap vermemiz gerektiğini düşündük. Henüz 17 yaşında yayın dünyasına adım atan iki genç arkadaşımızın markası olan “Bang Çizgi!” ile iş birliğine gittik. Yeni kuşak okuyucunun beklentisini, zevklerini ve ne okumak istediğini onların gözünden görmeyi öğrendik. İnce eledik, sık dokuduk ve gerçekten saygın ürünleri Türkçemize kazandırdık. Bu konuda her geçen gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Japon çizgi kültürü içerisinde önemli bir yeri olan “Manga”larla başlayan bu yeni yolculuğumuz, “Light Novel” ve hatta klasik Japon edebiyatının ustalarıyla devam edecek. Siz yeter ki bizi takip etmeye, yönlendirmeye devam edin.

Sadece bu kadar da değil!

KOMİK ŞEYLER adı altında sizlerle buluşturduğumuz eserlerin dışında, çizgiye, mizaha ve sanata önem veren diğer yayınevleri ile de iş birliğimizi sürdürmeye kararlıyız. Bu sitede bizim eserlerimizin dışında pek çok yayınevinin ürünlerini bulabilir, uygun fiyat ve güvenli alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.

Kısacası klasik yayınevlerinden biraz farklı bakıyoruz yaptığımız işe. Çünkü bu işi seviyor, okurlarımızla çıktığımız yolculuğun eşsiz bir macera olduğuna inanıyoruz. Bizi yakından tanıdıkça, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Şimdilik kalın sağlıcakla… Uygun bir zamanda sizi çaya da bekliyoruz.