İPTAL 

ALICI, 10 (on) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal ve iade hakkı süresi,
hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün;
mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.
Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal ve iade hakkını kullanabilir.

İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;

  1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
  2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
  3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

İptal ve iadelerinizi iptal ve iade süresi dolmadan “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. İptal ve iade kapsamında öngörülen taşıyıcı PTT Kargo’dur. Ürün gönderimi yapılırken 100421744 nolu müşteri numarası ile aşağıda belirtilen iade adresine kargo yapmanız gerekmektedir. Bu müşteri numarasına aşağıda yazılı adres harici ve PTT Kargo dışında bir kargo firması ile gönderilen ürünler teslim alınmayacaktır.

Alıcının iptal ve iade hakkını kullanması sonucu sözleşmenin feshi durumunda,
SATICI, teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri 7 (yedi) iş günü içerisinde ALICI’ya geri öder.
Ürünün teslim alınabilmesi için
Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.
Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

İADE ADRESİ

Komikşeyler Yayıncılık –
Hobyar Mah. Aşirefendi Cd. Hocakasım Köprüsü Sk. Besler Han No 3 Kat 2 Daire 30 Sirkeci – Fatih – İstanbul
0551 398 1300
PTT Kargo Anlaşma Numarası 100421744

KARGO

Kargo çözüm ortağımız PTT Kargo’dur. Kargo takip numaranız PTT tarafın sms ile telefonunuza ve mağazamız tarafından eposta adresinize gönderilmektedir. Ayrıca hesabınızdan sipariş durumunu takip edebilirsiniz. Ürünlerin teslimi sırasında sorun çıkmaması ve sağlıklı işlemesi için teslimat bilgilerinizin (açık adresiniz, telefon numaranız ve eposta adresinizin) güncel olmasına dikkat ediniz.
Adres değişikliklerini ürün kargoya verilmeden önce hesabınızdan değiştirmeniz gerekmektedir.
Siparişin kargoya teslim edilmesinden sonra adres değişikliği yapılamayacağından tekrar gönderimlerde ve iadelerde kargo bedeli alıcıya aittir.

Gönderilen kargonun teslim edilememesi veya alıcının adresinde bulunamaması ve benzeri durumlarda siparişiniz 3 gün kargo şubesinde bekletilmektedir. Bu süre zarfında teslim alınmayan kargo göndericiye iade edilmektedir.

  1. Ücretsiz gönderim hakkı olan siparişlerde, yukarıda yazılı sebeplerden dolayı göndericiye iade edilen kargonun tekrar gönderim bedeli alıcıya aittir. Tekrar ücretsiz gönderim yapılmayacaktır. İade ve iptal isteklerinde kargo gönderim ve kargo iade bedeli düşüldükten sonra geri kalan bedel iade edilecektir.
  2. Kargo ücreti peşin ödenmiş siparişlerde, (set ürün içeren siparişler hariç) yukarıda yazılı sebeplerden dolayı göndericiye iade edilen kargonun tekrar gönderim bedeli tek sefer olmak kaydı ile göndericiye aittir. Bundan sonraki gönderilerde kargo alıcıya aittir. 2 sefer teslim alınmayan siparişin iptal edilmesinde tüm kargo ücretleri düşüldükten sonra geri kalan bedel iade edilecektir.
  3. Set ve kutu ürünlerde tekrar gönderim bedeli alıcıya aittir.

Kargo Firmalarının Teslim Süreci

Kargo firmaları teslimat için bir kez adresinize gelmektedir.

Teslimat yapılamadığı taktirde not bırakılır. Bilgilendirmede size teslimatı yapacak PTT kargo şubesinin adresi bulunur.

Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletmekte ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi satıcıya geri göndermektedir. 

DEĞİŞİM

Ürün faturalandırma sürecine girene kadar değişim talep edebilirsiniz. Faturalandırma sürecine yer alan ürünlerde herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız.

Geri ödemeniz iade talebiniz onaylandığında ödeme yönteminize göre yapılır.
Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde, Mağaza tarafından tutarın tamamı kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankaların iç işleyişleri nedeniyle, bu tutarlar banka tarafından kartınıza sipariş sırasında seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında mağazamızın herhangi bir müdahalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

İptal edilen siparişler tekrar aktif edilememektedir. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.